Misja
galeriasztuki@katowicka.pl

Pomysł stworzenia w Katowicach nowej przestrzeni wystawienniczej zrodził się w 2019 roku. Od tego momentu rozpoczęto starania o współpracę z artystami szerokiego wachlarza stylów, form i wrażliwości. Dzisiejsza galeria to obiekt, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie: zachwycić się sztuką, a później przenieść ją do swojego domu.
W galerii znajdują się dzieła malarskie oraz rzeźby najbardziej znanych artystów krajowych i zagranicznych. W salach muzealnych podziwiać można wspomniane zbiory Muzeum Archidiecezjalnego. Jest też przestrzeń o charakterze regionalnym - prezentowana tam, m.in. sztuka ludowa może stać się elementem wystroju domów lub doskonałym prezentem.
Galeria „W drukarni” przede wszystkim ma być jednak przestrzenią do odpoczynku i zachwytu nad ludzkim talentem; miejscem, w którym przy kawie, w gronie rodziny czy przyjaciół, można będzie omówić „artystyczne zachwyty”. To miejsce otwarte na spotkania, konferencje i wydarzenia, nie tylko związane z szeroką pojętą sztuką.GALERIA SZTUKI "W drukarni"
ul. Wita Stwosza 11
40-042 Katowice

+48 32 201 75 99

Jak do nas dojechać

GODZINY OTWARCIA
wtorek - piątek: 8.00 – 16.00